Aby wybrać szambo polecamy zaznajomienie się z dostępnością szambiarki w okolicy, najlepiej wybrać taką pojemność jak pojemność szambiarki która docelowo przyjedzie opróżnić zbiornik na szambo.

Dla przykładu:

Jan Kowalski kupił zbiornik o pojemności 6m3, w ciągu 3 tygodni zapełnił zbiornik, do opróżnienia przyjechała szambiarka o pojemności 10m3 – wypompowała wszystko, w szambiarce zostało jeszcze niewykorzystane 4m3 pojemności. Jan zapłacił za wywóz 150zł.

Piotr Kowalski kupił zbiornik o pojemności 12m3, w ciągu 7 tygodni zapełnił zbiornik, do opróżnienia przyjechała szambiarka o pojemności 10m3 – wypompowała tylko 10m3 – najbardziej gęste 2m3 ścieków pozostało w zbiorniku, Piotr zapłacił 180zł, i już nie wzywał kolejny raz szambiarki ponieważ nikomu się to nie opłacało, dalej już Piotr dolewał do szamba tylko 10m3 – bo 2m3 zostało z poprzedniego okresu.

Paweł Kowalski kupił zbiornik o pojemności 10m3, w ciągu 5 tygodni zapełnił zbiornik, do opróżnienia przyjechała szambiarka o pojemności 10m3 – wypompowała wszystko, szambiarka była w 100% zapełniona. Paweł zapłacił za wywóz 180zł.

 

Jak widać najlepszy interes zrobił Paweł, nie przepłacił za większy zbiornik, a wybór 10m3 sprawił że inwestycja zwróci mu się po około 4-5 miesiącach użytkowania a niżeli wybrał by mniejszy zbiornik, mniejszy zbiornik jest tańszy, ale częściej musiał by wzywać szambiarkę.

Wozy asenizacyjne rozliczają usługę za przyjazd nie od pojemności, dlatego czy wybierze 6 czy 10m3 praktycznie się płaci podobne pieniądze, a wiadomo rzadszy przyjazd szambiarki pozwoli na oszczędności.

Możecie też dowiedzieć się jak rzadziej opróżniać szambo, napisaliśmy o tym artykuł sprawdź czym się różni zbiornik jednokomorowy od dwukomorowego.

Powyższy przykład dotyczy rodziny  3,4,5,6,7,8 osobowej rodziny w przypadku domów całorocznych, w przypadku 2 osobowej rodziny czy też mieszkań sezonowych, nie musimy inwestować w tak dużą pojemność, wystarczy nam zbiornik 5-6m3 ponieważ zapełnienie takiego zbiornika odbędzie się w stosunkowo dłuższym czasie dlatego zwrot inwestycji większego zbiornika będzie wydłużony.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń teraz!