Przede wszystkim ceną 🙂 Zbiornik dwukomorowy jest droższy od jednokomorowego o 200zł ponieważ dochodzi konieczność zastosowania przegrody i dodatkowego kominka rewizyjnego. Niektóre firmy oferują szamba dwukomorowe z jednym kominkiem, sugerując że będzie taniej, nie trzeba stosować wtedy dwóch włazów żeliwnych tylko jeden, Klienci chętnie się zgadzają na takie rozwiązanie ale co w przypadku reklamacji? Jak wejść do zbiornika jeśli pod włazem znajduje się przegroda? Nie da się! Dlatego w naszej firmie zbiornik dwukomorowy będzie zawsze z dwoma otworami rewizyjnymi.

Zbiornik dwukomorowy będzie miał mniejszą pojemność – oczywiście możemy to przyjąć do wiadomości jeśli ma znaczenie dla nas liczba 200 litrów – dokładnie tyle zajmuje przegroda w zbiorniku.

Po co w takim razie zbiornik dwukomorowy? – Niektórzy nasi Klienci wykorzystują zbiorniki dwukomorowe do zrobienia coś w stylu szamba samospalającego drenażowego lub ze studnią chłonną. Ścieki z łazienki czy kuchni wpadają w pierwszej kolejności do pierwszej komory, tutaj zanieczyszczenia gęste, papier toaletowy itp. zostają, do drugiej komory przelewa się woda, tą wodę można więc odprowadzić w drenaż bądź do studni chłonnej. Szambiarka jest wzywana tylko raz na rok po te ścieki gęste, natomiast woda wsiąka w grunt. Rozwiązanie to nie jest do końca legalne w każdej gminie w Polsce, choć niektóre zezwalają na szamba przelewowe drenażowe. Sprawdź ceny szamb betonowych w naszej firmie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń teraz!